Dolina Dinozaurów

Dolina Dinozaurów

Województwo: mazowieckie
Rejon: gmina Trojanów, powiat garwoliński
Miejscowość: Jabłonowiec
Udogodnienia dla dzieci: ścieżka edukacyjna, warsztaty tematyczne dla dzieci, dmuchańce, plac zabaw, tyrolka, ścieżka sensoryczna, labirynt, poducha wodna.

Na terenie Mazowsza, zaledwie ponad godzinę drogi od Warszawy, na skraju wsi Jabłonowiec mieści się edukacyjny park rodzinny Dolina Dinozaurów, w którym główną rolę pełnią te fantastyczne zwierzęta. Dla fanów tych prehistorycznych stworzeń przygotowano tu szereg atrakcji, które pozwolą lepiej zgłębić ich świat, przy okazji świetnie się przy tym bawiąc. Docelowo park ma zająć  kilka hektarów powierzchni – otwarty został zaledwie w maju 2023, lecz ciągle jest rozbudowywany i wzbogacany o coraz to nowsze miejsca rozrywki. Zwiedzanie Doliny Dinozaurów, jak również korzystanie z różnorodnych atrakcji tego miejsc,a dostarczy zarówno rodzicom, jak i dzieciom mnóstwa wrażeń. Spacerując bowiem przez park, przemierzamy klimatyczne ścieżki gdzie czekają na nas realistyczne modele dinozaurów. Można nie tylko przenieść się wiele milionów lat wstecz  podziwiając te wyjątkowe rekonstrukcje, ale również aktywnie spędzić czas wykopując z piaskownicy „szkielet” dinozaura, czy też biorąc udział w warsztatach paleontologicznych. Sam park dinozaurów daje nam możliwość zwiedzania go z przewodnikiem, jak również można to zrobić we własnym zakresie korzystając z tablic dydaktycznych, których treści są dostosowane poziomem i treścią do małych odwiedzających.

Park oferuje także bardzo ciekawą strefę zabawy, a w niej: duży plac zabaw, ścieżka sensoryczna, dmuchaniec i  tyrolka.  Świetną formą spędzenia czasu są tu również labirynty- jeden większy i nieco bardziej  skomplikowany w kukurydzy, drugi mniej zaawansowany wśród kostek słomy. Prawdziwą wisienką na torcie podczas letnich upałów okazuje się jednak poducha wodna z tryskającym wodą dinozaurem- dlatego wybierając się do Doliny Dinozaurów nie zapomnijcie zabrać ze sobą ubrań na zmianę.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie atrakcje Doliny Dinozaurów  zawarte są w cenie biletu wstępu, wśród nich spacer doliną z dinozaurami z przewodnikiem (co każde 30 minut) oraz nielimitowany parking. Nie stanowi także problemu wyprawa z wózkiem dziecięcym-  także  takim środkiem transportu przemierzycie wszystkie zakątki tego miejsca.

Nie zabrakło tu również bogatej oferty gastronomicznej- przepyszna pizza, chrupiące nuggetsy, czy smakowita pomidorówka, to tylko kilka z propozycji jakie oferuje restauracja znajdująca się przy wejściu do Parku. Oczekiwanie na posiłek z całą pewnością uatrakcyjni duży plac zabaw, oraz gokarty.

Jeśli chcecie spędzić dzień pełen przygód, radości i niezapomnianych wspomnień, odwiedźcie koniecznie Dolinę Dinozaurów w Jabłonowcu. Z całą pewnością park ten zagwarantuje Wam mnóstwo pozytywnych przeżyć!

Zachęcamy do obejrzenia filmu z pobytu naszego małego eksperta w Praku Rodzinnym „Dolina Dinozaurów”:

Galeria zdjęć z naszego pobytu:

Dane kontaktowe:

Dolina Dinozaurów
Jabłonowiec 41A
08-455 Trojanów

www.dolinadinozaurow.pl ,   www.facebook.com/dolina.dinozaurow , www.instagram.com/dolina_dinozaurow