Kosmiczne Ranczo

Kosmiczne Ranczo

Województwo: mazowieckie
Rejon: 40 km od Warszawy
Miejscowość: Rososz
Udogodnienia dla dzieci:  place zabaw, karuzele, trampoliny, dmuchaniec, pokazy edukacyjne, animacje, warsztaty dla dzieci, wystawy edukacyjne, salon gier, figloraj, klockarnia, kosmopiana, strefy wypoczynku, przewijak dla dziecka.

Kosmiczne Ranczo to względnie nowy park rozrywki na mapie Polski. Obiekt został otwarty w lipcu 2023 roku i szybko wypracował sobie opinię bardzo ciekawego miejsca. Z roku na rok, a nawet z dnia na dzień prężnie się rozwija i jest rozszerzany o coraz to nowsze atrakcje. Zachwyca odwiedzających inną niż wszystkie, bardzo ciekawą tematyką kosmosu, oryginalnym wystrojem i pomysłem. To chyba pierwszy kosmiczny park tematyczny na świecie, który do galaktycznych tematów podchodzi naprawdę wielokierunkowo.

Kompleks ten znajduje się w Rososzy w gminie Chynów, około 40 km od Warszawy. Stylizowany jest na prawdziwe amerykańskie ranczo, położone w urokliwym otoczeniu okazałych drzew, gdzie czeka na odwiedzających mnóstwo atrakcji i miejsc odpoczynku. Można tu zjeść coś pysznego, zamówić dobre lody albo zimną lemoniadę. Można też zabrać kocyk, przysiąść na licznych ławeczkach – miejsca tu pod dostatkiem, każdy znajdzie coś dla siebie.

Już na wejściu gości wita pięknie odnowione auto – Ford F-150 Pickup z 1985 roku – zaparkowane obok pola wysokich traw, w których ktoś lub coś wytyczyło tajemnicze kręgi.

Przewodnikami i animatorami jest tu ekipa kosmicznych postaci, wymyślonych specjalnie na potrzeby tego miejsca. Z Tiną, Tonem i KosMisiem spotkacie się w wielu miejscach parku, a na koniec będziecie nawet mieli możliwość, aby zabrać ich do domu  np. na gadżetach dostępnych w sklepie z pamiątkami. Wszystko jest tu przemyślane od początku do końca–  historia, bohaterowie, a nawet piosenka!

W zabudowaniach Rancza można odnaleźć wiele atrakcji zarówno tych edukacyjnych, jak i takich przynoszących moc pozytywnych wrażeń! Są wystawy, te związane z UFO, traktujące temat z przymrużeniem oka, jak również  kolekcje dotyczące eksploracji kosmosu- w tym ogromne modele rakiet i jedyną w Polsce replikę lądownika księżycowego z misji Apollo 11 w skali 1:1! Z całą pewnością zarówno uwagę dzieci, jak i dorosłych zwrócą wystawy kosmicznego Lego, w tym kolekcja kultowej serii Lego Space z lat 70 i 80tych. Zachwyci również jedyna w Polsce kolekcja filmowych kosmitów. Można tu stanąć oko w oko z Supermanem, Neytiri z Avatara, czy z bohaterami Gwiezdnych Wojen, a nawet przytulić prawdziwego Alfa! Nie lada gratką dla fanów filmów Science Fiction będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia jako Kapitan Kirk na pokładzie USS Enterprise ze Star Treka lub jako Imperator na Gwieździe Śmierci.

Codziennie park oferuje bogaty program animacyjny. Przez doświadczonych animatorów prowadzone są zabawy, sesje zdjęciowe i konkursy. Pomaga im w tym robotyczny piesek o wdzięcznym imieniu Orbitek, który również zachwyca wszystkich swoimi umiejętnościami. Cała obsługa jest przemiła, a panie prowadzące animacje wciągają do wspólnej zabawy nawet dorosłych!

Znajdziemy tu również trzy place zabaw, jedne kosmicznie zakręcone, inne bardziej tradycyjne – do wyboru, do koloru. Jest również ogromna piaskownica pełna czerwonego, marsjańskiego piasku, dmuchaniec oraz dwie poduchy: powietrzna i wodna. Ta druga to istna rewelacja i nie lada atrakcja także dla dorosłych.

Jest też „Hangar zabawy”, czyli wewnętrzny kosmiczny plac zabaw z tunelami, zjeżdżalniami, basenem z piłeczkami, trampolinami, całe mnóstwo mega klocków, a nawet stanowiska do budowy z klocków Lego i Lego Duplo.

Wisienką na torcie bez wątpienia jest to co dzieci lubią najbardziej, czyli karuzele! Dla maluchów – urocza kolejka Świnki w Kosmosie zapewniająca całe mnóstwo radości. Dla nieco starszych – Akademia Gwiezdnej Floty, czyli karuzela, symulująca loty kosmiczne. Na najbardziej doświadczonych odkrywców kosmosu czeka natomiast Grawitomat, czyli 12-metrowa wieża spadania, pozwalająca poczuć stan nieważkości. Jest też  KosmoWIR i Elektron oraz SpaceCoaster, czyli mini rollercoaster o napędzie rowerowym, idealny na pierwsze przygody z szybką jazdą.

Na  koniec dnia, przy ładnej pogodzie w Kosmicznym Ranczu czeka jeszcze jedna fantastyczna atrakcja, czyli zabawa przy muzyce w kosmoPIANIE- dzieci po prostu szaleją ze szczęścia!

A jak już moc atrakcji sprawi, że Wasze brzuszki zapragną coś zjeść, możecie skorzystać z własnego prowiantu w wytyczonych miejscach piknikowych, jak również skorzystać ze znajdującej się na miejscu Strefy Gastronomicznej. Znajdziecie w niej różnorodne kosmiczne przysmaki, takie jak UFOBuły, jak również  bardziej przyziemne dania takie jak zupki, czy różne dania typowo obiadowe. Tu także można spotkać robota – kelnera AstroKitka, który na życzenie przywiezie danie do stolika.

Warto dodać, że po parku bez problemu możemy poruszać się z wózkiem dziecięcym, a także znajdziemy tu łazienkę z przewijakiem dla malucha, co jednak jest istotnym udogodnieniem dla rodzin odwiedzających Kosmiczne Ranczo z najmniejszymi brzdącami.

Jak widzicie w tym rodzinnym parku rozrywki jest całe mnóstwo atrakcji dla dzieci, jak i niejeden dorosły świetnie spędzi tutaj czas. A już wkrótce dołączy do nich wodna strefa z basenem, dmuchawcami i górą piachu!

Bez wątpienia Kosmiczne Ranczo zasługuje na miano Miejsca Przyjaznego Dzieciom!

Zachęcamy do obejrzenia filmu z pobytu naszego małego eksperta w Kosmicznym Ranczu:

Galeria zdjęć z naszego pobytu:

Dane kontaktowe:

Kosmiczne Ranczo
Rososz 24
05-650 Rososz, gmina Chynów

www.kosmiczneranczo.pl , www.facebook.com/kosmiczneranczo , www.instagram.com/kosmiczne_ranczo