Kuźnia Smaków

Kuźnia Smaków

Województwo: świętokrzyskie
Rejon:  przy parku etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej, nieopodal drogi S7 Warszawa-Kraków
Miejscowość: Tokarnia
Udogodnienia dla dzieci: kącik zabaw, menu dla dzieci, foteliki do karmienia, kolorowanki,  przewijak, pokój dla matki z dzieckiem, w sezonie letnim dmuchańce.

Karczma Kuźnia Smaków znajduje się bezpośrednio przy parku etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej. Jest to świetna opcja zjedzenia przepysznego posiłku zarówno w przerwie podczas zwiedzania okolicy, jak i podczas  postoju w trakcie dłuższej podróży (karczma leży nieopodal drogi ekspresowej S7 Warszawa-Kraków). Unikalne w skali kraju menu oraz produkty najwyższej jakości dostarczane są tutaj  wyłącznie przez producentów regionalnych. Serwowane dania są absolutnie wyjątkowe, zarówno pod względem smaku, wielkości, jak i oryginalności podania. Przygotowane w duchu tradycji kulinarnych województwa świętokrzyskiego, z wykorzystaniem tradycyjnych przepisów sprawdzonych przez kolejne pokolenia.

Kuźnia Smaków  to budynek o powierzchni 1800 metrów kwadratowych, z kilkoma przestronnymi salami,  z częścią warsztatową wyposażoną w piec chlebowy i tradycyjne palenisko. Bez problemu jest w stanie obsługiwać gości na bieżąco, nawet przy dość sporym obłożeniu (np. w szczycie sezonu). Wystrój inspirowany jest regionalnym wzornictwem, ściany zdobią fotografie i obrazy kieleckich artystów, na szybach widnieją  wzory świętokrzyskich wycinanek. Wszystkie te elementy ludowe harmonijnie łączą się z eleganckim stylem.

Podczas aranżacji wnętrza lokalu pomyślano także o bliskości stołów i kącika  z zabawkami dla dzieci, co  pozwala dzieciom i ich rodzicom na spokojne oczekiwanie na posiłek, jak i późniejsze delektowanie się nim ( a wierzcie mi- jest czym się zachwycać! ). Tuż obok kącika zabaw znajdziemy stoliczek z kredkami i kolorowankami, które na bieżąco uzupełnia obsługa lokalu. Na poziomie zero natomiast znajduje się przestronna toaleta z możliwością podjazdu dla wózków, z przewijakiem i akcesoriami dla dzieci. Nie zapomniano także o matkach karmiących, dla których przygotowano osobne pomieszczenie, by w ustronnym miejscu mogły zając się swoim maleństwem.

Podczas opracowywania menu również wzięto pod uwagę najmłodszych klientów- znajdziemy  nim pozycje, które zainteresują smakiem nawet największego niejadka! W lokalu znajdują się także wysokie krzesełka, które umożliwią spokojne nakarmianie mniejszych gości.

Warto wspomnieć, że w miesiącach wiosenno-letnich przy karczmie uruchamiane są dmuchańce, co stanowi dodatkową atrakcję dla rodzin z dziećmi. Dużą zaletą tego miejsca jest także przeogromny parking, który pozwala na swobodne zaparkowanie i dostęp do karczmy.

Z całą pewnością Karczmę Kuźnia Smaków w Tokarni możemy nazwać Miejscem Przyjaznym Dzieciom !

Zachęcamy do obejrzenia filmu z wizyty naszego małego eksperta w Karczmie Kuźnia Smaków w Tokarni:

Galeria zdjęć z naszego pobytu:

Dane kontaktowe:

Karczma Kuźnia Smaków
Tokarnia 303, 26-060 Chęciny

www.karczmatokarnia.pl, www.facebook.com/KarczmaKuzniaSmakow , www.instagram.com/karczma_kuznia_smakow