Zielony Ogród Zabrze

Zielony Ogród Zabrze

Województwo: śląskie
Rejon: zabrzańska dzielnica Makoszowy, tuż obok autostrady A4
Miejscowość: Zabrze
Udogodnienia dla dzieci: sala zabaw, menu dla dzieci, foteliki do karmienia, kolorowanki, przewijak, ogród z dużym placem zabaw.

Restauracja  Zielony Ogród znajduje się w spokojnej części Zabrza i prowadzona jest z  zamiłowania do dobrej kuchni. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie tradycja kulinarna Górnego Śląska przeplata się z pasją właścicieli do poszukiwania niepowtarzalnych smaków. Zjemy tu jednak nie tylko dania kuchni lokalnej, to również tu pizza wypiekana jest w prawdziwym kamiennym piecu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jest to jedyna restauracja w Zabrzu, która posiada prawdziwy, opalany drewnem kamienny piec, który nadaje pizzy niepowtarzalny włoski smak.

Restauracja współpracuje z lokalnymi gospodarstwami, dzięki czemu mamy pewność, że serwowane tu dania przygotowywane są ze świeżych i sprawdzonych produktów, a mięsa pochodzą z ekologicznych hodowli. Co równie istotne, w  Zielonym Ogrodzie wykorzystywane są wyłącznie wędliny własnej produkcji, wędzone dymem olchowym, w znajdującej się przy restauracji wędzarni. Dzięki temu poza skosztowaniem  wyśmienitych dań możemy tutaj zakupić wędliny oraz świeżo wędzone ryby i skonsumować je we własnym zaciszu domowym.

Nazwa tego lokalu nie jest, jak się okazuje, przypadkowa. Restaurację bowiem otacza duży i jakże piękny ogród, ze ścieżkami spacerowymi i wieloma atrakcjami dla dzieci. Znajdują się tutaj dwa duże place zabaw- jeden terenowy z torem przeszkód, ścianką wspinaczkową i kopcami, drugi tradycyjny z huśtawkami, domkiem i piaskownicą. Teren jest ogrodzony, a co za tym idzie jest tu w pełni bezpiecznie!

Ponadto lokal ma całe mnóstwo innych udogodnień dla dzieci- foteliki do karmienia, przewijak i rzecz jasna-  menu  dla dzieci! W przypadku wizyty z maluszkiem istnieje także możliwość skorzystania z pokoju do karmienia. Prawdziwą wisienką na torcie okazuje się jednak sala zabaw o powierzchni aż 25 metrów kwadratowych, a w niej całe mnóstwo zabawek dla małych i dużych.

Również niezwykłą atrakcją są animacje odbywające się tutaj w każdą niedzielę, przez cały rok ( w godz 14-17).  Najmłodsi mogą wtedy wziąć udział w zabawach ruchowych, malowaniu buziek, puszczaniu baniek, czy innych, równie ciekawych aktywnościach.

Z całą pewnością Restauracja Zielony Ogród w Zabrzu to Miejsce Przyjazne Dzieciom-  stworzone z myślą o rodzinach, ze szczególną uwagą skierowanym ku najmłodszym klientom!

Zachęcamy do obejrzenia filmu z wizyty naszego małego eksperta w Restauracji Zielony Ogród w Zabrzu:

Galeria zdjęć z naszej wizyty:

Dane kontaktowe:

Rezydencja & Restauracja Zielony Ogród
ul.Roberta Miki 3, 41-811 Zabrze

www.zielonyogrod-zabrze.pl/restauracja ,www.facebook.com/ZielonyOgrod