Julinek Park

Julinek Park

Województwo: mazowieckie
Rejon: Puszcza Kampinoska, 30 km od Warszawy
Miejscowość: Julinek
Udogodnienia dla dzieci:  place zabaw, karuzele, trampoliny, dmuchańce, gokarty, tubing, tyrolka, park linowy, minigolf, kręgielnia plenerowa, ścianka wspinaczkowa,kino 5D,  aquapark, pokazy edukacyjne, animacje, warsztaty dla dzieci, salon gier, klockarnia.

Podwarszawski Julinek, to miejsce jedyne w swoim rodzaju, nie tylko na mapie Mazowsza i Polski, ale także w skali całego świata. Otóż na terenie dawnej Bazy Cyrkowej powstał Julinek Park, który oferuje – zaledwie 30 km od Warszawy, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego – połączenie wypoczynku w naturze, z beztroską zabawą dla całej rodziny.

Na powierzchni prawie 30 hektarów znajdziemy mnóstwo różnorakich atrakcji dla dużych i małych poszukiwaczy przygód. Wszystko to oczywiście z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu drzew, których w parku zdecydowanie nie brakuje. Z całą pewnością, dla każdego znajdzie się tutaj coś interesującego.

Już po przekroczeniu głównej bramy parku, wita wszystkich gości zabytkowy wóz cyrkowy, który wprowadzana w nastrój miejsca, które odwiedzamy. Nie jest to oczywiście jedyna atrakcja związana z tematyką cyrku, ale może po kolei….

Po prawej stronie od wejścia głównego, swą magią i milionem światełek, niewątpliwie zachwyca każdego odwiedzającego kolorowe wesołe miasteczko, a  w nim kolejka górska Dragon, autodrom i wiele karuzeli dla dzieci w różnym wieku. Nieco starsi również znajdą tu coś dla siebie, prawdziwą petardą bowiem jest wirówka Zero Gravity, w której grawitacja po prostu nie istnieje! Wszystkie te wspaniałości są dostępne bez limitów czasowych- w ramach jednego biletu wstępu możecie szaleć na nich bez końca.

Zjazdy na kolorowych pontonach, to również doskonała rozrywka. Tor tubingowy z torami o różnym poziomie trudności daje możliwość zjazdów samodzielnych lub z opiekunem. Towarzysząca temu fantastyczna zabawa pełna zwrotów akcji, zmian pozycji ciała i śmiechu, to naprawdę super doświadczenie !!!

Dla dzieci (i dorosłych również), które spragnione są mocniejszych wrażeń, Julinek przygotował profesjonalne tory przeszkód w parku linowym – „Podniebny cyrk”. Jest to aż 9 tras o różnych poziomach trudności, liczących w sumie 1486 metrów oraz aż 184 zaskakujące cyrkowe przeszkody! Cały system parku składa się z sieci tras, platform i przeszkód umieszczonych na linach:  podesty, belki, drabinki i siatki, mosty, skoki, pętle. „Podniebny Cyrk” został zaprojektowany i stworzony po to, aby każdy, bez względu na stopień zaawansowania, mógł przejść bezpiecznie trasę ciesząc się tą niezwykłą przygodą. Co ciekawe, trasy przygotowane dla najmłodszych mogą pokonywać także dorośli, co daje stu procentowy komfort korzystania z parku linowego również przez tych mniej doświadczonych. Ponadto na trasach przeznaczonych dla dzieci zastosowano  specjalny system asekuracji ciągłej, będący gwarantem bezpieczeństwa. W przypadku tras dla młodzieży i dorosłych funkcjonuje  system asekuracji alpinistycznej- wszyscy chcący skorzystać z tej atrakcji otrzymują sprzęt najwyższej jakości: uprzęże, kaski, oraz linki zabezpieczające, a cała zabawa odbywa się po uprzednim przeszkoleniu przez instruktorów.

Wspinać się w Julinek Park można jednak nie tylko w parku linowym. Jest tu również do  dyspozycji aż 7 ścianek wspinaczkowych, o różnym poziomie trudności. Każdy panel to 7,5 m przygody. Można poczuć się jak pszczółka w ulu, przejść piramidę, sięgnąć nieba puszczając latawiec lub wybrać się na safari. Każdy, już od 4 roku życia, może przeżyć tę wspinaczkową przygodę!

Julinek Park posiada także duży plac zabaw, którego urządzenia są zbudowane na bazie drzewa akacjowego. Oznacza to, że jest miejscem przyjaznym nie tylko dzieciom, ale też dla środowisku. Drewniana konstrukcja elementów do zabawy – czyli huśtawek, piaskownic, zjeżdżalni, domku do zabawy i 20-metrowego zjazdu tyrolkowego, a także olbrzymiej poduchy do skakania – doskonale wpisuje się w puszczański, malowniczy krajobraz i ekologiczny charakter Julinek Park. Dodatkowo plac zabaw został wyposażony w edukacyjne zabawki sensoryczno-muzyczne, które jak wiadomo wpływają bardzo pozytywnie na sprawność psychofizyczną dzieci, ich układ nerwowy, poprawiają kondycję i koordynację, rozbudzają energię twórczą, a także ćwiczą wyobraźnię.

Świat cyrku, to jak wiadomo również świat radości, swobody i nieskrępowanej, szalonej zabawy. Zatem nie mogło tutaj zabraknąć przestrzeni dla skoków i wyskoków, a także trampolin, czy dmuchanych zjeżdżalni. Przestrzeń dmuchańców w Julinku obejmuje kilkanaście dużych obiektów. Skakać do woli można także na ogromnej trampolinie Eurobunge, która zaopatrzona jest w uprzęże zabezpieczające.

Jak dobra zabawa, to i musi być minigolf! W Julinek Park nie zabrakło i tej atrakcji. Kompleks rozciąga się na powierzchni 1000 m2 i składa się z 18 torów z elementami cyrkowymi o zróżnicowanym stopniu trudności. Zabawa na nim nie zna granic- ani czasowych, ani tym bardziej wiekowych- dobra zabawa dla całej rodziny jest tu gwarantowana!

Wspaniałą i nową atrakcją w Julinku jest także dwutorowa kręgielnia plenerowa skonstruowana tak, aby mogły się na niej bezpiecznie bawić całe rodziny. Radość ze strącenia wszystkich kręgli dla początkującego szkraba –nie do opisania !

Nie zabrakło też tego, co dzieci lubią najbardziej, czyli morza klocków! W  dawnej słoniarni w Dużej Arenie, znajdziemy miejsce, które łączy rozrywkę z nauką i praktyką skupienia, daje dzieciom szansę na rozwijanie logiki, wyobraźni przestrzennej, kreatywności, pomaga ćwiczyć relacje z innymi dziećmi- to pomieszczenie zwane Klockarnią. A w nim ogromny wybór klocków – klocki magnetyczne, piankowe XXL, wafle XXL, klocki cegły marioinex XXL i wszystko to w przeogromnych ilościach! Nie trzeba chyba pisać, że zabawa tutaj nie zna końca…

W Julinku powstała także strefa automatów, która bez wątpienia jest doskonałą zabawą dla wszystkich. Do dyspozycji gości oddano tutaj ponad 10 różnych urządzeń, automaty, piłkarzyki i stół do bilarda. Poza samą przyjemnością świetnej zabawy jest możliwość wygrania super nagrody, czy gadżetów Julinek Park.

Tak jak już wspomnieliśmy na początku, Julinek Park obejmuje swoim obszarem to wszystko, co było niegdyś słynną, unikalną Bazą Cyrkową. Dlatego nie mogło tutaj zabraknąć miejsca z duszą czyli Wystawy Sztuki Cyrkowej. Znajduje się ona w budynku Małej Areny, zaś przewodnikiem po niej jest kustosz, pan Janusz Sejbuk- artysta cyrkowy, świadek wielkości polskiego cyrku i jego transformacji po 1989 roku. Warto poświęcić chwilkę i udać się wraz z nim w małą podróż w czasie, która zainteresuje nawet najmłodszego słuchacza.

Ponadto w każdy weekend Duża Arena staje się miejscem występów cyrkowych i teatralnych. Artyści znani z telewizyjnych talent-show, cyrkowcy, akrobaci i aktorzy zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. Nie są to jednak zwykłe sztuczki cyrkowe- to magiczny świat, przedstawiony w otoczce niezapomnianej fabuły. Artyści podczas takich występów wcielają się w role superbohaterów, piratów, postaci historycznych, a nawet mechaników. Historie, kolorowe scenografie i poruszająca muzyka sprawiają, że mali widzowie mogą w pełni poczuć magię sztuki cyrkowej, która przekazuje im głębsze treści.

Mnóstwo atrakcji czeka także na małych odwiedzających w specjalnej Strefie Animacji. Jak niemal wszystko w Julinku, także animacje, przenoszą uczestników do zaczarowanej i radosnej krainy cyrku. Animatorzy doskonale wiedzą jak zaciekawić każde dziecko i kreatywnie zająć czas najmłodszym.

Po szaleństwach na wszystkich atrakcjach Parku trzeba koniecznie zrelaksować się na łonie natury w wygodnej i funkcjonalnej strefie relaksu. W cieniu drzew czekają na gości kolorowe leżaki i  komfortowe hamaki. Można również rozłożyć się na trawce i zjeść rodzinny posiłek „pod chmurką”. Jeśli jednak nie przygotowaliście na tę wyprawę prowiantu- nic straconego! Znajdziecie tu bowiem wiele punktów gastronomicznych z lodami, pizzą, daniami obiadowymi czy kawą, można usiąść zarówno pod daszkiem, jak i na powietrzu pod parasolem. Wybór rozmaitości duży, jedzenie świeże  i ceny przyzwoite.

Pisząc o Julinek Park nie sposób również nie wspomnieć, że to właśnie tu znajduje się przeogromna i niezwykle atrakcyjna strefa wodnej zabawy, o powierzchni aż 20 000 m2. W jej skład wchodzi 5 zjeżdżalni o łącznej długości 167m, strefa basenowa poziomowana do głębokości maksymalnej 2 m, a także spray park – rekreacyjna strefa z niewielką ilością wody z interaktywnymi zabawkami i armatkami wodnymi. Będąc w Julinku w październiku, nie było nam dane  z niej skorzystać, ale bez wątpienia zrobiła na nas przeogromne wrażenie, dlatego na pewno wrócimy latem! Zwłaszcza, że Park dysponuje także obiektem noclegowym B&B Julinek Park (więcej informacji znajdziecie tutaj: https://przyjazne-dzieciom.pl/bb-julinek-park/  ) zatem spokojnie można przyjechać tu nawet na kilkudniowy rodzinny relaks!

Jeśli więc nie możecie się zdecydować, bo marzy Wam się zarówno przygoda, jak i odpoczynek w cieniu drzew, to wybierzcie się koniecznie do Julinek Park-  znajdziecie tu bowiem i jedno, i drugie!

Zachęcamy do obejrzenia filmu z pobytu naszego małego eksperta w Julinek Park:

Galeria zdjęć z naszego pobytu:

Dane kontaktowe:

Julinek Park
Julinek 1
05-084 Leszno

www.julinek.com.plwww.facebook.com/julinekparkwww.instagram.com/julinek_park/