Energylandia

Energylandia

Województwo: małopolskie
Rejon: na granicy Śląska i Małopolski, ok. 50 km od Krakowa i Katowic
Miasto: Zator
Udogodnienia dla dzieci: mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku, specjalna strefa dla najmłodszych dzieci- Bajkolandia, park wodny z osobnymi strefami dla dzieci, brodziki ze zjeżdżalniami, sklep z akcesoriami, zjeżdżalnie, wodne place zabaw, pokój dla mamy z dzieckiem, przewijak , toalety dla dzieci, podjazdy dla wózków

Największy w Polsce Park Rozrywki Energylandia, to gwarancja najlepszej zabawy dla całych rodzin! Znajduje się on mniej więcej w połowie drogi między Krakowem, a Katowicami, w miejscowości Zator. Na powierzchni 70 hektarów rozmieszczono całe mnóstwo atrakcji, w których dzieci, młodzież i dorośli znajdą coś dla siebie. I to właśnie sprawia, że Energylandia, to miejsce idealne na świetną, wspólną, rodzinną rozrywkę!

Zacznijmy może od najmłodszych, którzy najlepiej odnajdą swoje miejsce w Bajkolandii, czyli strefie, gdzie specjalnie skonstruowane dla ich wieku  kolejki i  atrakcje dostarczą im niezapomnianych wrażeń i fantastycznych wspomnień. Strefę tą urządzono w iście magicznym stylu, zadbano o kolorowe, bajkowe dekoracje. To tu maluchy mogą spotkać swoich  ulubionych bohaterów z bajek. Zainstalowane w Bajkolandii urządzenia, to przede wszystkim łagodne karuzele, jak klasyczna wiedeńska Sissi czy Leo. Są też Auto-Zderzaki, familijny roller coaster Energuś, kolejki i łódki widokowe oraz mega zjeżdżalnia. Nie lada ciekawostką jest także Super Pompa, czyli karuzela, której wagoniki wyposażone są w pompy wodne i podczas jazdy należy trafiać w światełka imitujące ogień. Większość atrakcji w tej strefie dostępna jest bez dolnej granicy wieku.

Kolejna część Energylandii, to Strefa Familijna zaprojektowana z myślą o fantastycznej zabawie całej rodziny. O to, by chwile spędzone w parku rozrywki były niezapomniane zadbają tutaj m.in. Frutti Loop Coaster , roller coastery Dragon (dzięki zabezpieczeniom jest on przystosowany już dla dzieci od 4 roku życia) i  Boomerang, świetne  atrakcje wodne, w tym jedna z ulubionych – Splash Battle jak również Kopalnia Złota i  Atlantis (spływ rwącą rzeką na kilkuosobowych pontonach). Oprócz tego łagodne Samolociki, szybsza wersja autodromu Formuła 1 oraz mroczny dom strachów Monster House, po którym podróżujemy kolejką.

Są też strefy dla osób poszukujących skrajnych emocji i niesamowitych skoków adrenaliny. Z całą pewnością wszystko to można znaleźć w Strefie Ekstremalnej -nazwa ta idealnie określa charakter tej części Parku Rozrywki. Przeznaczona jest ona dla dorosłych i młodzieży, niemniej jednak z uwagi na jej atrakcyjność zdecydowaliśmy się również o niej napisać. Działające tu urządzenia są bardzo szybkie, wzbijają się wysoko w powietrze i wywołują największe emocje. Strefa ma przypominać krainę starożytnych Azteków i Majów, dlatego też niektóre atrakcje nazwą, czy wyglądem nawiązują do ich kultury. Znajdziemy tu dwuramienną ławę obrotową Apocalipto, ogromne wahadło Aztec Swing oraz jedno z najbardziej ekstremalnych urządzeń w całym parku –Mayan Roller Coaster. Konstrukcja jest wysoka aż na 33 metry, a wagoniki osiągają prędkość do 80 km/h. Nie brakuje tu jednak także innych przyprawiających o zawrót głowy atrakcji – 40-metrowa wieża zrzutu Tsunami Dropper, czy obracające się z prędkością 100 km/h ramię Space Booster – Armagedon, to tylko niektóre z propozycji dla odważnych. Dla tych najodważniejszych śmiałków, gotowych wyruszyć w skrajnie emocjonującą wyprawę czeka najwyższy mega coaster w Europie – Hyperion, czy rekordowy Speed Water Coaster – najwyższy wodny roller coaster na świecie.

Kolejną strefą  Energylandii jest Smoczy Gród– klimatyczne miejsce rodem z epokowych zamków i budynków z kamieni i drewna oraz wszechobecnych smoków. Już przy wejściu wita nas kolejka widokowa Dragon Adventure. Ta niezwykła kraina fantasy dopieszczona została także dwoma ciekawymi Roller Coasterami- Frida i Draken, bo o nich mowa, spodobają się zarówno dzieciom, jak i całym rodzinom. Również w tej strefie znajdziemy przeogromne koło młyńskie Wonder Wheel z 30 gondolami, z których rozpościera się niezwykły widok na cały teren Parku Rozrywki.

Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że Energylandia to także spektakularne widowiska – niezwykłe show, podczas których można podziwiać pokazy akrobatów, żonglerów i artystów plujących ogniem, na czele z  Extreme SHOW,  czyli pokazem, w którym swoje umiejętności prezentuje grupa profesjonalnych kaskaderów, w fenomenalnym i bezprecedensowym show! Nie sposób przejść obok takiego przedstawienia obojętnie, bo z całą pewnością zrobi ono ogromne wrażenie na osobach w każdym wieku!

Zwieńczeniem całości jest Water Park, czyli strefa wodna, dająca możliwość poczucia się niczym na tropikalnej wyspie. Obecnie jest to Największy Odkryty Park Wodny w Polsce. Składa się z czterech części o odmiennej specyfice-są one przeznaczone do zabawy i odpoczynku zarówno dla dorosłych, jak  i dla dzieci.

Znajdziemy tu baseny o głębokości od 20 do 140 cm z plażą oraz wodnym placem zabaw w postaci statku piratów. Jest to miejsce rekreacji, z możliwością pływania i spokojnego rodzinnego relaksu. Baseny te mają łączną powierzchnię aż 1800 metrów kwadratowych, a na brzegu znajdują się leżaki i liczne miejsca wypoczynku.

Do basenów dołączona jest strefa wodnej zabawy Tropical Fun. To z kolei 14 zjeżdżalni o różnej długości, wysokości i stopniu skomplikowania. Niektóre to proste zjeżdżalnie rurowe i ślizgowe, odpowiednie nawet dla małych dzieci, inne zapewnią dużą dawkę emocji także dorosłym. W strefie tej znajduje się m.in. zjeżdżalnia RMF Max Kamikadze, znana jako zjeżdżalnia z zapadnią, a także jedyna taka w Polsce zjeżdżalnia Exotic Fun, z której z wysokości 9 metrów zjeżdża się na jedno- lub dwuosobowych pontonach.

Kolejną częścią Water Parku jest Exotic Island. To ogromny, dwuhektarowy wodny plac zabaw z pięcioma zjeżdżalniami oraz licznymi atrakcjami wodnymi. Armatki wodne, wodotryski i płytkie baseny przeznaczone dla najmłodszych sprawiają, że dzieci czują się tutaj niczym w raju.

Najnowszą częścią Water Parku jest otwarta w 2022 r. Bamboo Bay. To kraina szalonych zjeżdżalni i ślizgawek, w której znajduje się aż 16 torów mających zróżnicowaną wysokość i stopień skomplikowania, zatem również z tej strefy mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Warto zauważyć , że na terenie Parku znajdują się przebieralnie, całe mnóstwo zamykanych szafek oraz suszarki umożliwiające wysuszenie się po skorzystaniu z atrakcji. Jest tu także Cichy Kącik Mamy i Dziecka, w którym można maluszka przewinąć, nakarmić lub dać mu chwilę wytchnienia  po licznych wrażeniach jakie niesie za sobą pobyt w tak atrakcyjnym miejscu. To miejsce pokazuje również, że Energylandia to naprawdę rodzinny Park Rozrywki, który myśli także o innych potrzebach niż tylko zabawa. Do dyspozycji rodziców jest tutaj kuchenka mikrofalowa, w której można podgrzać własny posiłek, czajnik, a także podgrzewacz do butelek. Dziecko, które akurat nie je może również pobawić się zabawkami dostępnymi w kąciku zabaw.

Na terenie Parku jest także  mnóstwo czystych, dobrze wyposażonych, dostosowanych do dzieci, bezpłatnych toalet. Jest ich na tyle dużo, że bez trudu można znaleźć jakieś WC prawie na każdym kroku.

Zadbano również o względy bezpieczeństwa. Przy poszczególnych atrakcjach są ograniczenia wzrostu upoważniające do korzystania z poszczególnych miejsc, na basenach spotkamy wielu ratowników czuwających nad bezpieczną kąpielą odwiedzających, natomiast to, co najważniejsze- żadne dziecko nie opuści terenu Parku, jeżeli nie towarzyszy mu rodzic lub opiekun. Dlatego też, Wy i Wasze pociechy możecie czuć się tam w pełni bezpiecznie!

Nie wszyscy wiedzą, że Energylandia cały czas się rozrasta. Dziś nie wygląda tak, jak wyglądała przed kilka laty. W  kolejnych miesiącach znów pojawią się nowości- już niebawem listę atrakcji uzupełni strefa o nazwie Sweet Walley. W planach jest również nowa i bardzo okazała strefa hotelowa, skierowana do tych, ktrórzy planują kilkudniową zabawę w Energylandii, bo…… niestety jeden dzień to stanowczo za mało, by móc skorzystać ze wszystkich wspaniałości tego miejsca!

Podsumowując, Energylandia to nie tylko Park Rozrywki rozumiany jako miejsce z atrakcjami, któremu inne wesołe miasteczka mogą tylko pozazdrościć. To również centrum rozrywki w postaci niesamowitych show, przedstawień, warsztatów i projekcji filmowych wykorzystujących nowoczesne technologie. To wręcz idealne miejsce na aktywny, rodzinny wypoczynek, który zagwarantuje uśmiech na każdej twarzy !

Dlatego też, z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że Energylandia to Miejsce Przyjazne Dzieciom!

Zachęcamy do obejrzenia filmu z pobytu naszego małego eksperta w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze:

Galeria zdjęć z naszego pobytu:

Dane kontaktowe:

ENERGYLANDIA Rodzinny Park Rozrywki
Al. 3 Maja 2, 32-640 Zator

www.energylandia.pl ,www.facebook.com/EnergyLandia

UWAGA: Tym, co niekoniecznie odpowiadają duże ilości osób, polecamy wizytę w tygodniu, kiedy w Energylandii jest zdecydowanie mniejsze obłożenie. Dobrym pomysłem jest także pobyt w sezonie niskim –  jest o wiele mniej ludzi, co daje nam większy komfort korzystania z atrakcji.

Na wszystkie wymienione strefy i atrakcje wchodzimy w ramach jednego biletu wstępu. Dodatkowo płatne jest tylko korzystanie z punktów gastronomicznych, gdzie można skosztować różnorodnych posiłków i przekąsek.