Magic Iliade

Magic Iliade

Państwo: Tunezja
Rejon: Djerba
Miasto: Midoun
Udogodnienia dla dzieci: plac zabaw, menu dla dzieci, łóżeczko dla dzieci, fotelik do karmienia, animacje, basen z brodzikiem, aquapark, miniclub.

Hotel Magic Iliade mieści się w Tunezji, na rajskiej wyspie Djerbie, nieopodal miasteczka Midoun. Jest dość spory, jednak dzięki niewysokiej zabudowie w pełni zachowuje  kameralny klimat. Otoczony pięknym, zadbanym ogrodem, położony przy szerokiej, piaszczystej  plaży, codziennie rano sprzątanej z glonów, co na Djerbie ma spore znaczenie. Jest ona idealnym miejscem do tego, by dziecko mogło bawić się w piasku do woli i odkrywać skarby w postaci pięknych muszli, które tunezyjski piasek kryje w sobie. Zejście do morza jest  łagodne i bezpieczne, a  kolor wody o każdej porze dnia wyjątkowy. Woda w morzu rzecz jasna cieplutka i przejrzysta. Na plaży bezpłatnie dostępne są zarówno leżaki z materacami, jak i parasole (co jest nie bez znaczenia, gdy słońce mocno grzeje).

Alternatywą dla plaży są oczywiście baseny. Znajdziemy tu dużych rozmiarów basen główny z łagodnym zejściem dla maluchów, tuż obok niego brodzik. W części z Aquaparkiem mieszczą się zróżnicowane zjeżdżalnie dostosowane do użytkowników w różnym wieku. Jest także basen wewnętrzny, z którego można korzystać nawet wieczorami.

Natomiast, gdy już młode pokolenie znudzi się pluskaniem w basenach może skorzystać z placu zabaw, spędzić czas z Animatorami w Mini Clubie, a wieczorem poszaleć na Mini Disco.

Na terenie hotelu  znajduje się kilka restauracji i barów, w których dba się o to, by mali Klienci mieli się czego napić i co przekąsić. W menu znajdziemy zarówno dania główne skierowane do dzieci, jak również mnóstwo deserków, owoców, czy przepyszne lody. Wszystko bardzo smaczne, zróżnicowane- z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

W pokojach jest niezwykle czysto i schludnie- są codziennie dokładnie sprzątane i trzeba przyznać, że to duży atut hotelu, biorąc pod uwagę standardy krajów arabskich, często różniące się od tych europejskich. Hotel na życzenie gości udostępnia także dziecięce łóżeczka, choć my nie mieliśmy takiej potrzeby.  Natomiast warto zwrócić uwagę, że dostawka dla dziecka jest tutaj porządnym, wygodnym łóżkiem, a nie jak to często bywa rozkładanym, dostawianym czasowo w razie potrzeby.

Obsługa Hotelu również zasługuje na pochwałę- wszyscy z uśmiechem na twarzy, zaangażowani w swoją pracę, z odpowiednim podejściem do dzieci (za co maluchy ich po prostu uwielbiają!)

Zachęcamy do obejrzenia filmu z pobytu naszego małego eksperta w Hotelu Magic Iliade na Djerbie :

Galeria zdjęć z naszego pobytu:

Dane kontaktowe:

HOTEL MAGIC ILIADE
Route touristique Djerba, Djerba 4116, Tunezja