Sady Klemensa

Sady Klemensa

Województwo: łódzkie
Rejon: w połowie drogi między Łodzią, a Warszawą
Miejscowość: Komorów
Udogodnienia dla dzieci: pokazy edukacyjne, figloraj, place zabaw, karuzela, trampoliny, dmuchańce, gokarty, animacje, tyrolka,  labirynt, park linowy, baseny, zjeżdżalnie, tężnie, piaskownica, menu dla dzieci, foteliki do karmienia, przewijak, nakładki

Rodzinny Park Rozrywki „Sady Klemensa” znajduje się w pobliżu Rawy Mazowieckiej, mniej więcej w połowie drogi między Łodzią, a Warszawą. Jest to park rozrywki inny niż wszystkie. Owszem, powstał przede wszystkim po to, aby dostarczać całym rodzinom dobrej zabawy i emocji, ale pełni też inną, bardzo ważną funkcję – uczy on odwiedzające dzieci oraz ich rodziców, jak ważną rolę w życiu odgrywa otaczająca przyroda. Wiadomo- dobra zabawa to podstawa, jednak dobra zabawa połączona z mądrą edukacją i wartościowymi ideami, to zdecydowanie to, co wyróżnia to miejsce.

W Sadach Klemensa  możecie poczuć prawdziwie sielski klimat. Nie zagłusza go tu żadna głośna muzyka, można w pełni wsłuchać się w dźwięki przyrody, posłuchać śpiewu ptaków, powąchać jak pachną drzewa, pooddychać  świeżym powietrzem, również tym z tężni jodowo-solankowej. Latem możecie spróbować czereśni prosto z drzewa lub malin czy truskawek prosto z krzewów, oczywiście wszystkie uprawy są w pełni zdrowe i ekologiczne !

Park powstał na terenie dawnych sadów, o czym odwiedzającym przypominają m.in. skrzynki rozstawione wzdłuż wejściowej alejki, wypełnione po brzegi apetycznie wyglądającymi jabłkami, którymi oczywiście można się częstować do woli !

Tuż przy wejściu  znajduje się również Sklepik Klemensa, w którym zamiast kiepskiej jakości gadżetów, możemy kupić ciekawe pamiątki, w większości przyjazne dla dzieci i środowiska, przedmioty nawiązujące do Sadów, a także produkty solankowe i pszczele.

Zachwyt nad przyrodą, to jednak nie wszystko- dzieci znajdą tu całe  mnóstwo wspaniałych atrakcji – całego dnia może nie starczyć na skorzystanie ze wszystkich.

Na początek coś, obok czego żadne dziecko nie przejdzie obojętnie – strefa dmuchawców, a tuż obok niej duża kolorowa poducha do skakania. Można szaleć ile dusza zapragnie, a  wiemy wszyscy doskonale jak dzieci kochają skakanie i miękkie lądowanie.

Dmuchańce sąsiadują z kolejką-traktorkiem, którą to można udać się w owocową podróż. Możemy więc wskoczyć do drewnianych wagoników całą rodziną i ruszyć na małą przejażdżkę. Zapewniam, że będzie to wyprawa niczym u dziadków na wsi i nikt nie wyjdzie z niej niezadowolony.

Idąc dalej czekają na odwiedzających kolejne przyrodnicze atrakcje: możemy poszaleć w brzozowym labiryncie, przejść przez kręte tunele kretowiska, a  nawet zjechać na zjeżdżalni rolkowej z samego czubka kopca kreta. Po drodze jest oczywiście wiele klimatycznych miejsc, w których można spokojnie usiąść i się zrelaksować. Na każdym kroku bowiem napotykamy leżaki, hamaki, drewniane stoły z krzesłami i inne miejsca w których można podelektować się chwilą, odpocząć, stale mając na oku bawiące się pociechy.

Moc niezapomnianych wrażeń zagwarantuje również wizyta w „Strachowisku”. Jak przystało na miejsce grozy, można tu spotkać strachy na wróble, szkielety czy inne mroczne postacie.  Klimat podkreślają drzewa spowite pajęczynami, stos starych opon, czy tabliczki, które głoszą „nie do widzenia” czy „lepiej zawróć”. Atrakcja przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia, ale na trasie tego miejsca strachów można spotkać już niejednego młodszego śmiałka.

Dzieci, które lubią wyzwania chętnie skorzystają  z Klemensowej zjeżdżalni grawitacyjnej (wstęp powyżej 8 lat), sprawdzą swoją sprawność fizyczną na Leśnym Torze Przeszkód, lub wezmą udział w wyścigu za sterami gokartów- oczywiście jazda odbywa się po szkoleniu przez wykwalifikowanego pracownika i ubraniu małego kierowcy w kask.

Świetną atrakcją okazuje się także łańcuchowa karuzela napędzana siłą mięśni tatusiów, mini-figloraj z  prawdziwą tyrolką, strefa trampolin, czy  rodzinna gra „Turlaj Owoca”, która polega na turlaniu wielkich piłek-owoców do bramki. Łatwo nie jest, bo ukształtowanie terenu nie ułatwia sprawy, a zabawy przy tym co nie miara!

Również ogromną piaskownicę, którą śmiało można skojarzyć z pustynnymi piaskami, stworzono z myślą o dzieciach, które lubią kopać tunele, usypywać kopce, budować zamki z piasku i „piec” piaskowe babki. To miejsce z jasnym i czystym piaskiem, po którym śmiało można biegać na bosaka. Zabawie sprzyja spora przestrzeń i dostęp do plażowych zabawek, ale również żagle rozwieszone nad piaskiem, które chronią maluchy przed działaniem promieni słonecznych.

Gdy jednak okazuje się, że słońce za bardzo grzeje i nawet w cieniu jest za gorąco, prawdziwym wybawieniem staje się zabawa w strefie z nieckami z wodą. Miejsce to gwarantuje prawdziwe wodne szaleństwo, które nie dość, że sprawia mnóstwo radości, to jeszcze przyjemnie chłodzi. Należy jednak pamiętać, że aby z tej części parku skorzystać, musimy zabrać stroje kąpielowe albo odzież na zmianę, oraz ręczniki.

Nie lada atrakcję w Sadach Klemensa stanowi także Park Linowy (jedyna dodatkowo płatna atrakcja). Jest on naprawdę duży i bardzo ciekawy, oprócz dwóch ścianek wspinaczkowych posiada aż siedem tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Swoją kondycję i zdolność ruchową będą mogły zatem sprawdzić nie tylko dzieci, ale również ich rodzice!

Na terenie obiektu znajdziemy także amfiteatr – scenę, na której odbywają się ciekawe wydarzenia. Dzieci mogą zasiąść na widowni, by obejrzeć przedstawienie teatralne, pokaz lub koncert, bowiem informacje o  rozgrywających się tutaj wspaniałościach podawane są na bieżąco. Warto skorzystać również z warsztatów ogrodniczych Klemensa, podczas których maluchy mogą sadzić rośliny, pielić grządki i skorzystać z ogrodniczych narzędzi.

Sady Klemensa, to również miejsce idealne na rodzinny piknik, ale jeżeli odwiedzacie je nieprzygotowani w prowiant, to nic straconego! Z całą pewnością nakarmią Was i napoją w  „Bistro Antonówka” czy innych punktach gastronomicznych. Ceny są przystępne, jedzenie smaczne, również  z propozycjami dla najmłodszych odwiedzających.  Warto wspomnieć, że do dyspozycji odwiedzających jest tutaj  także kuchenka mikrofalowa, w której można np podgrzać przyniesione z domu jedzenie dla maluszka oraz foteliki dla najmłodszych

Z odnalezieniem ogólnodostępnych toalet również nie będzie problemu. Zaznaczono je na mapach i tabliczkach, dzięki czemu szybko i sprawnie można do nich dotrzeć. W toaletach znajdują się przewijaki, nakładki na toalety i podesty, które z całą pewnością przydadzą się podczas mycia małych rączek.

Należy zwrócić uwagę także na fakt, że cały teren Parku został tak zaprojektowany, aby przebywanie w nim z maluszkiem w wózku nie było problematyczne. Wygodne, szerokie, drewniane ścieżki pomogą dotrzeć w dowolne miejsce i skorzystać z atrakcji, które najbardziej przypadną gościom do gustu.

Sady Klemensa są więc świetnym miejscem na spędzenie czasu wspólnie z rodziną. Podczas, kiedy dorośli będą odpoczywać na leżakach, dzieci mogą korzystać do woli ze wszystkich atrakcji, ucząc się przy tym czegoś nowego! Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że Sady Klemensa są Miejscem Przyjaznym  Dzieciom!

Zachęcamy do obejrzenia filmu z pobytu naszego małego eksperta w Rodzinnym Parku Rozrywki „Sady Klemensa”:

Galeria zdjęć z naszego pobytu:

Dane kontaktowe:

Sady Klemensa
Komorów 55a
96-232 Regnów

www.sadyklemensa.pl  , www.facebook.com/SadyKlemensa , www.instagram.com/sadyklemensa.pl