Termy Chochołowskie

Termy Chochołowskie

Województwo: małopolskie
Rejon: powiat nowotarski, około 17 km od Zakopanego
Miasto: Chochołów
Udogodnienia dla dzieci: przewijak , przebieralnie dla rodzin, wózki spacerowe, pokój dla matki karmiącej, sklep z akcesoriami (rękawki, dmuchane koła, pieluchy itp), zjeżdżalnie, wodne place zabaw, łaźnia fińska dla dzieci.

Termy Chochołowskie to wyjątkowe miejsce dla rodzin z dziećmi, oddalone od Zakopanego o zaledwie 17 km. Poza tym, że te największe Termy na Podhalu posiadają bogatą ofertę dla dorosłych, to znaleźć tu możemy również całą masę atrakcji skierowanych dla dzieci w każdym wieku (zarówno pod dachem, jak i na zewnątrz).

Obiekt jest nowy, zadbany, usytuowany na trzech poziomach, przepięknie urządzony w stylu góralskim. Składa się w sumie z aż 30 basenów i beczek wypełnionych wodą termalną, odznaczającą się właściwościami leczniczymi. Znajdziemy tu również, aż siedem niecek jacuzzi o mniejszych rozmiarach i jedno w rozmiarze aż 79 metrów kwadratowych.

No, ale może zacznijmy od początku…

Już przy kasach i bramkach wejściowych widać otwartość obiektu na maluszków. Możemy tu bowiem poza ręcznikami, czy szlafrokiem wypożyczyć także wózek spacerowy, którym swobodnie możemy przemieszczać się po wszystkich poziomach kompleksu. Dzięki temu, że  do każdego zakamarka Term możemy dotrzeć windą, wózek w niczym nas nie ogranicza, a tylko dodaje komfortu w pobycie z najmłodszą pociechą.

W szatni poza dużą ilością standardowych szafek, znajdziemy także wydzieloną część rodzinną, z przestronnymi przebieralniami wyposażonymi w przewijaki. Suszarki tutaj również mają regulowany poziom, który można dostosować do wysokości dziecka.

Wchodząc  na teren basenów od razu rzuca nam się w oczy wodny plac zabaw, z pięknym  statkiem pirackim, ślizgiem i wodnym jeżem – to wręcz  idealne miejsce dla malutkich dzieci, które muszą być pod kontrolą swoich rodziców. Tuż obok znajduje się kolorowa i wykończona w magicznym stylu łaźnia parowa dla dzieci, która wzbudza niemałe zainteresowanie młodych użytkowników, a także strefa zjeżdżalni rodzinnych przeznaczonych dla osób powyżej 120 cm wysokości. Pierwsza z nich jest jednoosobowa, druga natomiast została dostosowana do równoległych zjazdów kilku osób. Dzięki temu istnieje możliwość wspólnego korzystania rodziców z dzieckiem.

Kolejny z wodnych placów zabaw znajduje nieco dalej od wejścia, po lewej stronie,  a w nim zróżnicowane wodne fontanny i kolorowe zjeżdżalnie, tuż obok natomiast są liczne ławeczki i leżaki dla rodziców.

Nieco starsze dzieci, a także dorośli wielbiciele zjeżdżalni również nie będą się w Termach Chochołowskich nudzić. W obiekcie dostępne są bowiem trzy duże zjeżdżalnie rurowe. Pierwsze dwie – niebieska i zielona, to zjeżdżalnie pontonowe (do wyboru są jedno i dwuosobowe pontony), trzecia natomiast to zjeżdżalnia z zapadnią, przeznaczona dla osób dorosłych.

Oczywiście na terenie kompleksu znalazło się także miejsce dla miłośników pływania. Sekcja ta została podzielona na dwie części. Na poziomie „0” znajduje się basen pływacki o wymiarach 16 × 8 metrów pozwalający na swobodne pływanie i cieszenie się obecnością w tym wyjątkowym miejscu. Natomiast na poziomie „-1” znajduje się basen sportowy o wymiarach 25 × 10 metrów, umożliwiający bicie swoich najlepszych rekordów!

W strefie basenów zewnętrznych również nie zapomniano o młodym pokoleniu. Znajdziemy tu miejsce do gry w siatkówkę i koszykówkę, rwącą rzekę, dysze do masażu, linki do wspinania, a nawet bar wodny z muzyką.  Pobyt w tych basenach jest bardzo przyjemny nawet w okresie zimowym, bowiem woda ma około 36 stopni. Latem dodatkowo uruchamiany jest zewnętrzny wodny plac zabaw z grzybkami i natryskami, a także  dmuchana zjeżdżalnia!!  Wokół basenów natomiast oddawane  jest do dyspozycji gości mnóstwo leżaków.

Rodzice odwiedzający Termy Chochołowskie na pewno docenią także obecność suchego placu zabaw tzw. „Akwarium”, znajdującego się przy części gastronomicznej. Tuż przy nim jest także pokój matki karmiącej, w którym w spokoju mamusia może skorzystać z pufy sako, przewijaka i nakarmić nawet to najmłodsze maleństwo. Jeśli już o gastronomii mowa, warto zauważyć, że Termy mają bardzo szeroką ofertę zarówno dań  obiadowych, jak i przekąsek, czy słodkości. Należy też zwrócić uwagę, na fakt, że ceny są tu  atrakcyjne, a spożywane posiłki naprawdę smaczne. Za wszystko oczywiście możemy płacić opaską basenową, dzięki czemu nie ma potrzeby noszenia  ze sobą gotówki.

Na terenie basenów jest także  bardzo dobrze wyposażony sklepik, w którym możemy zakupić wszystkie niezbędne na basenie  rzeczy, zaczynając od zabawek, przez kremy do opalania, a na pieluszkach do kąpieli kończąc. Zatem nawet Ci, którzy trafią tu nie do końca przygotowani, albo podejmą decyzję o odwiedzinach Term całkiem spontanicznie, mogą mieć  pewność, że kompleks zagwarantuje im wszystko, co potrzeba, by w pełni cieszyć się pobytem w tym miejscu.

Chcielibyśmy jeszcze  zwrócić uwagę na dwie niesamowicie istotne kwestie. Pierwszą jest fakt, że wszystkie powierzchnie Term Chochołowskich są naprawdę antypoślizgowe i całkowicie bezpieczne. Można więc bez obaw przemieszczać się nawet z bardzo ruchliwą pociechą. Druga natomiast dotyczy systemu bezpieczeństwa, w jaki został wyposażony ten kompleks. Otóż Termy Chochołowskie jako jedyne w Polsce wyposażone zostały w zaawansowany system monitoringu POSEIDON. Jest to nowatorska technologia wspomagająca pracę ratowników, stosowana w zaledwie 16 krajach na całym świecie Możemy więc Was zapewnić, że jest to prawdopodobnie jeden z najbezpieczniejszych basenów w Polsce!

Czytając naszą dość treściwą recenzję z pobytu w Termach Chochołowskich, chyba nikt nie ma wątpliwości, że  jest to Miejsce Przyjazne Dzieciom !!!

Zachęcamy do obejrzenia filmu z pobytu naszego małego eksperta w Termach Chochołowskich:

Galeria zdjęć z naszego pobytu:

Dane kontaktowe:

TERMY CHOCHOŁOWSKIE
Chochołów 400, 34-513 Witów

  • Kontakt: tel. 781 300 301
  • E-mail: bok@chocholowskietermy.pl

www.chocholowskietermy.pl , www.facebook.com/chocholowskietermy

UWAGA: Tym, co niekoniecznie odpowiadają duże ilości osób, polecamy wizytę w tygodniu, kiedy na termach jest zdecydowanie mniejsze obłożenie. Dobrym pomysłem jest także pobyt w sezonie niskim –  jest o wiele mniej ludzi, co daje nam większy komfort wypoczynku.