Termy Szaflary

Termy Szaflary

Województwo: małopolskie
Rejon: powiat nowotarski, około 10 km od Zakopanego
Miasto: Szaflary
Udogodnienia dla dzieci: przewijak , zabawki do pływania i zabawy w wodzie (rękawki, dmuchane koła, makarony), zjeżdżalnie, menu dla dzieci i fotelik do karmienia w restauracji basenowej.

Termy Szaflary to zdecydowanie najbardziej kameralne termy na Podhalu. Czas tu płynie wolniej, nie ma tłumów, a relaks w gorącej wodzie pozwala zregenerować siły. Obiekt poza fantastycznymi miejscami wypoczynku dla dorosłych, posiada również wiele udogodnień, pozwalających na komfortowy wypoczynek z dziećmi.

Znajdziemy tu cztery duże baseny: dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne, w każdym z nich przyjemna temperatura wody (29-38 stopni). Ogromną zaletą jest również wyjątkowo bogaty skład fizykochemiczny i niską zasadowość wody, co pomaga zarówno w walce z otyłością, bezsennością, jak i korzystnie wpływa na choroby krążenia, bóle głowy, czy poprawę samopoczucia.

Baseny wyposażone są w wiele ciekawych urządzeń, które z całą pewnością uatrakcyjnią pobyt zarówno dorosłych, jak i dzieci m.in. bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery, czy urządzenia do hydromasażu szerokimi i wąskimi strumieniami wody. To co najbardziej ucieszy nasze pociechy, to oczywiście zjeżdżalnie: duża, zewnętrzna, o długości 55m- gwarantująca bezpieczne zjazdy nawet kilkuletnim dzieciom, oraz zawierająca aż trzy różne trasy zjeżdżalnia wewnętrzna, umożliwiająca zjazd z kołem lub  w towarzystwie rodzica.

Na zewnątrz znajdziemy całkowicie bezpieczną strefę zabawy dla najmłodszych, a w niej kilkupoziomowy brodzik z podłożem antypoślizgowym, małą zjeżdżalnię, ślizgami, a także  fontannę typu grzybek. Brodzik jest naprawdę płytki, położony w sąsiedztwie leżaków, co w sezonie letnim umożliwia jednoczesny odpoczynek i zabawę dziecka pod stałą obserwacją rodzica.

Warto wspomnieć, że na terenie Term możliwe jest korzystanie z dostępnych zabawek do wody typu piłki, rękawki, koła czy makarony, a także wypożyczenie ręcznika i szlafroku. Przed wejściem natomiast znajduje się sklepik wyposażony we wszystkie niezbędne na basenie  rzeczy. Zatem nawet Ci, którzy będą kompletnie nieprzygotowani, albo podejmą decyzję o odwiedzinach Term Szaflary całkiem spontanicznie, mogą tu śmiało przybyć, mając pewność, że Kompleks zagwarantuje im wszystko, co potrzeba, by w pełni cieszyć się pobytem na basenach.

Istotną kwestią dla osób wybierających się z tymi najmłodszymi szkrabami, jest fakt, że w przebieralniach znajduje się osobna przebieralnia dla rodzica z dzieckiem, a w niej dużo przestrzeni, a także wygodny i bezpieczny przewijak. Dużą zaletą jest również swobodny dostęp do toalet, a także duża ilość kabin, zatem nawet przy dużym obłożeniu nie będzie problemu ze swobodną dostępnością.

Tuż przy basenach, znajdziemy także restaurację wyposażoną w foteliki dla dzieci, w której można zaspokoić zarówno głód (mały i duży), jak i pragnienie. Wybór dań, napojów, jak i deserków bogaty, miejsca do konsumpcji (wewnątrz i na zewnątrz ) również wystarczająco, a do kompletu przystępne ceny.  Latem przy basenach zewnętrznych funkcjonują dodatkowe stoiska, w których można zakupić lody, czy napoje, a także inne drobne przekąski. Oczywiście, wszystko „nabijamy” na nasz zegarek, a rachunek opłacamy dopiero przy wyjściu.

Cały obiekt zrobił na nas bardzo dobre wrażenie – a to wszystko w niezwykle kameralnym klimacie, bez tłumów, kolejek, w  przystępnych cenach,  z wieloma udogodnieniami dla dzieci, przy malowniczej panoramie Tatr…

Z całą pewnością Termy Szaflary możemy nazwać Miejscem Przyjaznym Dzieciom i to o każdej porze roku !

Zachęcamy do obejrzenia filmu z pobytu naszego małego eksperta w Termach Szaflary:

Galeria zdjęć z naszego pobytu:

Dane kontaktowe:

TERMY SZAFLARY
Osiedle Nowe 20, 34-424 Szaflary

  • Kontakt: tel. 721 100 800
  • E-mail: biuro@termyszaflary.com

www.termyszaflary.com ,www.facebook.com/TermySzaflary