ZOO Borysew

ZOO Borysew

Województwo: łódzkie
Rejon: okolice Uniejowa
Miejscowość: Borysew
Udogodnienia dla dzieci: pokazy edukacyjne, trampolina, dmuchańce, figloraj z basenem z piłkami, plac zabaw, ciuchcia, rowerki wodne, menu dla dzieci, przewijak.

Ogród Zoologiczny Zoo Borysew choć powstał zaledwie w 2008 roku, to może poszczycić się niezwykle bogatą listą mieszkańców. Zamieszkuje go bowiem około 600 zwierząt reprezentujących 100 gatunków z 5 kontynentów, a wszystko to mieści się na 26 hektarach.

To co najistotniejsze- nie jest to standardowe Zoo, gdzie zwierzęta żyją w klatkach i  są w nich pojedyncze sztuki danego gatunku. Skądże! Zobaczymy tu całe rodzinki zwierząt mieszkających w bardzo dobrych warunkach. Od razu widać, że Ogród Zoologiczny powstał z pasji oraz miłości do zwierząt. Przestronne wybiegi, wyjątkowa aranżacja przestrzeni, różnorodne atrakcje, bliskość natury to cechy, które czynią to miejsce wyjątkowym.

Na całym terenie rozmieszczone są piękne, drewniane i czytelne drogowskazy oraz kolorowe mapki, bardzo pomocne w sprawnym poruszaniu się po tej wielkiej przestrzeni. Spokojnie można sobie pozwolić tutaj na zabranie maluszków w wózku, bowiem ścieżki są szerokie i z odpowiednimi podjazdami.

Wizytę w Borysewie warto rozpocząć od przejażdżki ZooKolejką, dzięki, której zorientujemy się, co gdzie jest i będziemy mogli rozplanować odpowiednio kolejność zwiedzania. Ponadto jest to dobre rozwiązanie dla rodzin z maluchami, które niekoniecznie poradzą sobie z przejściem tak dużego terenu na nóżkach. Przejazd kolejką będzie dla nich nie tylko nie lada atrakcją, ale również okazją do posłuchania wielu ciekawostek na temat Zoo i jego mieszkańców.

Następnie wolnym krokiem warto przemierzać kolejne zagrody, w których znajdziemy m.in. bydło Watussi, strusie afrykańskie, osiołka zedonk, zebu, gnu, oryksy, bawoły indyjskie, bezgrzywe zebry, kozy, kangury, żyrafy i wiele, wiele innych. Na szczególną uwagę zasługują jednak jakże wyjątkowe i dostojne białe tygrysy-  Borysew słynie z tego gatunku na całą Polskę! Właściciele dochowali się nawet 14 białych tygrysiątek, spośród których najsłynniejsze to urodzone w 2017 r. tygrysie czworaczki opisywane nawet w zagranicznej prasie.

Warto wiedzieć, że w ciągu dnia w Zoo odbywają się różne pokazy czy karmienia zwierząt. Jest to dodatkowa atrakcja, podczas której można zaobserwować zwierzęta w niecodziennych sytuacjach, a także podziwiać jak mądre są to osobniki.

Kolejnym miejscem, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem i to nie tylko dzieci, jest Strefa Wodna. Jest to kompleks wysepek zamieszkałych przez mandryle, lemury, koczkodany białoczube, aligatory amerykańskie, czarne łabędzie, pawie królewskie oraz pelikany baba. Między wysepkami można podróżować za pomocą czteroosobowych rowerków wodnych, obserwując ich mieszkańców z zupełnie innej perspektywy. Rowerki są stabilne i całkowicie bezpieczne, dzieci dodatkowo ubierane są w kapoki, zatem bez obaw możemy zabrać ze sobą nawet te mniejsze pociechy.  Dla osób,  które jednak wolą obejrzeć te wszystkie cuda od strony  lądu przygotowano liczne podesty, mostki i ścieżki, wśród fontann i sztucznych wodospadów. Jest to także idealne miejsce na małą przerwę, chwilę wytchnienia po dość długim spacerze, bowiem można tu  spokojnie przysiąść na lody, czy kawę.

Na koniec wizyty w Zoo w Borysewie zostawiliśmy sobie prawdziwą wisienkę na torcie. Figlarnia, bo o niej mowa, to namiot sferyczny, w którym znajduje się plac zabaw, kompleks dmuchawców, tor przeszkód,  basen z piłeczkami,  trampolina, a także restauracja. Dzieci potrafią tu siedzieć godzinami i naprawdę ciężko ich przekonać do wyjścia. Tuż obok natomiast znajduje się kino Cinecoaster 7D, które z całą pewnością zainteresuje starsze dzieci.

Zoo w Borysewie jest tak olbrzymim Ogrodem Zoologicznym, bogatym w tak wiele atrakcji dla małych i dużych, że ciężko w pełni przedstawić jego atuty w kilku zdaniach. Jedno jednak wiemy na pewno- jest to Miejsce Przyjazne Dzieciom !

Zachęcamy do obejrzenia filmu z pobytu naszego małego eksperta w Zoo w Borysewie:

Galeria zdjęć z naszego pobytu:

Dane kontaktowe:

ZOO Borysew

Borysew 25,
99 – 200 Poddębice

www.zoosafari.com.pl  www.facebook.com/ZooBorysew

UWAGA: Żeby móc na spokojnie obejśc cały teren Zoo w Borysewie i skorzystać z wszystkich jego atrakcji, trzeba sobie na pobyt w nim zarezerwować minimum 5-6 godzin.